خبر فوری

آگهي آزمون پذيرش متقاضيان پروانه كارآموزي وكالت كانونهاي وكلاي دادگستري ايران سال1395

آگهي آزمون پذيرش متقاضيان پروانه كارآموزي وكالت كانونهاي وكلاي دادگستري ايران سال1395

انتشار : 1395/06/21 تعداد بازدید : 1075 کد : 10629 ارسال شده توسط :admin

كانونهاي وكلاي دادگستري ايران (عضو اتحاديه سراسري كانون هاي وكلاي دادگستري ايران- اسكودا) متشكل از كانون وكلاي دادگستري مركز- آذربايجان شرقي فارس و كهگيلويه و بويراحمد- اصفهان آذربايجان غربي مازندران خراسان رضوي, شمالي و جنوبي گيلان- قزوين- خوزستان كرمانشاه وايلام- همدان قم كردستان گلستان اردبيل مركزي- بوشهر زنجان لرستان كرمان- البرز -چهارمحال و بختياري و يزد از طريق آزمون كتبي و طبق مقررات و قانون كيفيت اخذ پروانه وكالت مصوب سال ۱۳۷۶به تعداد مورد نياز به شرح ذيل و با توجه به موارد زير كارآموز وكالت مي پذيرند.

۱- تعداد پذيرش كارآموز وكالت به تفكيك هر كانون و كد كانون ها :

 

كد كانون

نام كانون

 

ظرفيت پذيرش

۱

مركز شامل استانهاي تهران، سمنان، هرمزگان و سيستان و بلوچستان

 

جمعاً۶۰۰ نفر

۲

آذربايجان شرقي

 

۷۵نفر

۳

 

فارس و كهگيلويه و بويراحمد

 

جمعاً۱۳۰نفر

۴

اصفهان

 

۸۰نفر

 

۵

آذربايجان غربي

 

۵۰نفر

۶

مازندران

 

۶۰ نفر

 

۷

خراسان رضوي، شمالي و جنوبي

 

جمعاً ۱۰۵ نفر

۸

گيلان

 

۵۰ نفر

۹

قزوين

۴۸ نفر

۱۰

خوزستان

 

۶۵ نفر

۱۱

كرمانشاه و ايلام

جمعاً۴۰ نفر

۱۲

همدان

۱۵ نفر

۱۳

قم

۱۰ نفر

۱۴

كردستان

 

۲۰نفر

۱۵

گلستان

 

۲۵ نفر

۱۶

اردبيل

۱۵ نفر

۱۷

مركزي (اراك )

۱۵ نفر

۱۸

بوشهر

۴۰ نفر

۱۹

زنجان

 

۲۸نفر

۲۰

لرستان

۳۵ نفر

۲۱

كرمان

۶۰نفر

۲۲

البرز

۸۰نفر

۲۳

چهارمحال و بختياري

۱۴نفر

۲۴

يزد

۷۰نفر

(ظرفيت هاي اعلام شده با احتساب سهميه ايثارگران ميباشد و تغيير كد كانون پس از اولين ثبت نام به هيچ وجه ممكن نيست . بنابراين داوطلبان محترم بايد با بررسي و مطالعه و دقت كامل اقدام به ثبت نام كنند در صورت ثبت نام مكرر، ثبت نام داوطلب كلا كان لم يكن تلقي خواهد شد.)

 

 

۲- مواد امتحاني:

آزمون،كتبي ، يك مرحله اي ،به صورت تستي و ضرائب دروس آن به شرح ذيل ميباشد:

 

 

رديف

 

نام دروس

 

ضريب

 

۱

حقوق مدني

 

 

۳

 

۲

 

آيين دادرسي مدني

 

 

۳

۳

حقوق جزاي عمومي و اختصاصي

 

 

 

۲

۴

آيين دادرسي كيفري

 

 

۲

۵

حقوق تجارت

 

 

۲

۶

اصول استنباط حقوق اسلامي

 

 

۱

 


۳ – شرايط شركت در آزمون و اخذ پروانه كارآموزي وكالت:

۳-۱- تابعيت جمهوري اسلامي ايران.

۳-۲- دارا بودن دانشنامه ليسانس يا بالاتر حقوق (از دانشكده هاي حقوق داخل يا خارج كشور كه مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري باشد)يا دانشنامه ليسانس فقه و مباني حقوق اسلامي يا معادل آن از دروس حوزوي و دانشگاهي با تاييد مرجع صالح.

تبصره ۱: كساني كه فاقد مدرك كارشناسي حقوق، فقه و مباني حقوق اسلامي يا معادل آن از دروس حوزوي و دانشگاهي با تاييد مرجع صالح بوده و فقط داراي مدارك بالاتر آن هستند حق شركت در آزمون را ندارند بنابراين از ارائه مدارك بالاتر به جز مدارك كارشناسي عنوان شده خودداري نمايند.

تبصره ۲ : مدرك معادل حوزوي مدركي است كه مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري باشد.

تبصره ۳: دارندگان مدارك كارشناسي ناپيوسته حقوق با مدرك كارداني مرتبط به شرط آن كه واحدهاي دروس دوره كارشناسي حقوق را گذرانده باشند مجاز به شركت در آزمون هستند.

۳-۳ – شرايط سني: پروانه كارآموزي وكالت دادگستري در حوزه قضائي استان تهران فقط به كساني داده مي شود كه هنگام ثبت نام سن آنها ازچهل سال تمام بيشتر نباشد و براي ساير حوزه‌هاي قضائي پروانه كارآموزي به كساني داده مي‌شود كه هنگام ثبت‌نام سن آنها ا ز پنجاه سال تمام بيشتر نباشد.

۳-۴- براي اشخاصي پروانه كارآموزي صادر مي شود كه داراي شرايط مندرج در قوانين و مقررات ناظر بر وكالت باشند.

۴ – مدارك مورد نياز جهت ثبت نام:

۴-۱- اسكن تصوير مدرك تحصيلي ليسانس، منطبق با بند ۲-۳ و تبصره هاي آن، بدون حاشيه‌هاي زايد و با فرمتjpg و با سايز حدود ۵۹۵ در ۸۴۲ pixels و با وضوح تصويري ۷۲ dpi .

تبصره ۱: متقاضيان از اسكن گواهي تعداد واحدهاي گذرانده شده خودداري نمايند زيرا فقط گواهي فارغ التحصيلي يا دانشنامه مبناي مجوز شركت در آزمون مي‌باشد بنابراين دانشجويان ترم آخر و كساني كه در گواهي صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها كلمه”فارغ التحصيل” يا ” دانش آموخته ” قيد نشده باشد حق شركت در آزمون را نخواهند داشت.

تبصره ۲: دارندگان مدارك كارشناسي ناپيوسته مي‌بايست علاوه بر مدرك كارشناسي ناپيوسته اسكن مدرك كارداني خود را در قسمت مربوطه ارسال نمايند.

۴-۲- اسكن تصوير كارت يا گواهي پايان خدمت يا معافيت دائم بدون حاشيه‌هاي زايد و با فرمت jpg و با سايز حدود ۲۱۳ در ۳۱۲ pixels و با وضوح تصويري ۷۲ dpi .

تبصره: دارندگان معافيت هاي تحصيلي ،مربوط به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و حوزه هاي علميه و به طور كلي افراد فاقد گواهي پايان خدمت يا معافيت دائم ، تحت هيچ شرايطي حق شركت در آزمون را نخواهند داشت.

۴-۳- هزينه ثبت نام مبلغ ۷۵۰/۰۰۰ (هفتصدو پنجاه هزار) ريال

تبصره: واريز هزينه ثبت نام از طريق كارتهاي بانكي عضو شبكه شتاب و سيستم آنلاين ثبت‌نام اينترنتي در زمان تعيين شده و سايت سازمان سنجش آموزش كشور و با توجه به بند ۱-۵ و۲-۵ اين آگهي و دستورالعمل مقرر انجام خواهد گرفت.

۴-۴- اسكن عكس متقاضي:
داوطلبان محترم مي‌بايست تصوير عكس خود را كه در سال جاري گرفته شده باشد، در اندازه هاي ۴×۳ جهت اسكن، بدون حاشيه‌هاي زايد و با فرمت jpg و با سايز حداقل ۲۰۰ در ۳۰۰ تا حداكثر ۳۰۰ در ۴۰۰ pixels تهيه نمايند و حجم فايل تهيه شده نبايد از ۷۰ كيلو بايت بيشتر شود. همچنين تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر و هر گونه منگنه باشد. حتي الامكان عكس ها سياه و سفيد يا در صورت رنگي بودن داراي زمينه سفيد باشد.

تذكر مهم: با توجه به مشكلات بوجود آمده در آزمون‌هاي قبلي، درخصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان، كه اين موضوع اكثراً براي داوطلباني كه در كافي‌نت ثبت نام ميكنند رخ داده است، تاكيد ميگردد چنانچه ثبت‌نام خود را توسط كافي نت‌ها انجام مي‌دهيد، علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت نامي، حتماً نسبت به كنترل عكس ارسالي دقت نماييد تا اشتباهاً عكس داوطلب ديگري به جاي عكس شما ارسال نگردد. بديهي است كه در صورت ارسال عكس اشتباهي از طرف متقاضي، فرد به عنوان متخلف تلقي و مطابق مقررات با وي رفتار خواهد شد.

۴-۵- داوطلباني كه داراي معلوليت (نابينايي و كم بينايي) و ناتواني جسمي – حركتي از ناحيه دست مي باشند (صرفاً جهت استفاده از منشي در جلسه آزمون) گواهي معلوليت و استفاده از منشي صادره از سازمان بهزيستي كشور را از قسمت مربوطه سيستم ثبت‌نام ارسال نمايند .لازم به ذكر است طبق قانون اخذ پروانه وكالت مصوب سال ۱۳۷۶ هيچ گونه سهميه فوق العاده‌اي براي پذيرش اين داوطلبان در آزمون وكالت در نظر گرفته نشده است و با ارائه اين گواهي از نظر پذيرش در آزمون اولويتي براي فرد ارائه كننده ايجاد نخواهد شد.

۴-۶- سهميه رزمندگان و ايثارگران:

با توجه به تصويب قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران، هر يك از داوطلبان متقاضي سهميه رزمندگان و ايثارگران مي‌توانند بر اساس شرايط خود در بندهاي “الف” تا “ت” ، متقاضي استفاده از سهميه شوند.

گزينش داوطلبان واجد شرايط براساس اين قانون صورت مي‌گيرد:

الف- خانواده شاهد يعني خانواده هاي معظمي كه در راه اعتلاي اهداف عاليه انقلاب اسلامي و مبارزه با دشمنان انقلاب يكي از اعضاي خانواده شان (پدر ، مادر، همسر، فرزند) شهيد يا مفقود الاثر يا اسيرشده باشد.

ب- جانبازان بيست و پنج درصد و بالاتر

پ – آزادگان با شش ماه سابقه اسارت

ت- رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه

تبصره ۱: داوطلبان استفاده كننده از سهميه هاي بنياد شهيد، سازمان بسيج مستضعفين و جهاد كشاورزي، در صورت عدم تاييد سهميه به واحدهاي تابعه شهرستان محل تشكيل پرونده ذيربط مراجعه نمايند.

تبصره ۲: جانبازان ۲۵% به بالا، آزادگان با شش ماه سابقه اسارت، پدر و مادر و فرزندان و همسران شهدا، مفقودين و اسرا براي استفاده از سهميه مربوط بايد بر اساس ضوابط نسبت به تكميل بند مربوط در تقاضانامه ثبت نامي اقدام نمايند.اين قبيل داوطلبان بايستي در فرم تقاضانامه ثبت نام اينترنتي نسبت به علامتگذاري بند مربوطه اقدام نمايند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از ثبت نام به ارگان بنياد شهيد و امور ايثارگران براي تاييد سهميه ارسال گردد و نيازي به مراجعه به سايت ايثار ندارند.

تبصره ۳: رزمندگان (با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه) جزو سهميه رزمندگان محسوب و تابع ضوابط مربوط به سهميه رزمندگان مي باشند.
رزمندگاني كه از تاريخ ۱۳۵۹/۶/۳۱لغايت ۱۳۶۷/۶/۳۱ حداقل شش (۶) ماه متوالي يا متناوب داوطلبانه در مناطق عملياتي جبهه هاي نبرد حق عليه باطل حضور داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذيربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يا وزارت جهاد كشاورزي) نسبت به تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان اقدام نمايند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران (سازمان بسيج مستضعفين) و يا وزارت جهاد كشاورزي مورد تاييد نهايي قرار گيرد.

تبصره ۴: آن دسته از پرسنل كادر ثابت ، پيماني ، و وظيفه نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران كه از تاريخ ۱۳۵۹/۶/۳۱ تا ۱۳۶۷/۶/۳۱حداقل ۶ ماه پيوسته يا متناوب به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته اند با تاييد بالاترين مقام هريك از نيروهاي مسلح ( ستاد ارتش جمهوري اسلامي ايران، ستاد كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، نيروي انتظامي، وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و ستاد كل نيروهاي مسلح ) مي‌توانند از مزاياي اين قانون استفاده نمايند. اين قبيل افراد مي‌توانند ابتدا به واحدهاي متبوع مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهميه ايثارگران در آزمون مربوط را تكميل نمايند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران مورد تاييد نهايي قرار گيرد. اين قبيل داوطلبان لازم است ضمن علامتگذاري در بند مربوطه در تقاضانامه ثبت نامي نسبت به درج كد پيگيري ۱۲ رقمي در محل مربوط اقدام نمايند.

تبصره ۵: داوطلبان محترم به تعريف اسير و آزاده در ماده ۱ قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران به شرح آتي توجه نمايند:

اسير: به كسي اطلاق مي‌شود كه در راه تكوين، شكوفايي، دفاع و حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي و كيان جمهوري اسلامي ايران، استقلال و تماميت ارضي كشور، مقابله با تهديدات و تجاوزات دشمن و عوامل ضد انقلاب و اشرار در داخل و يا خارج از كشور گرفتار آمده و هويت و وضعيت وي مورد تأييد مراجع صلاحيتدار قرار گيرد.

آزاده: به كسي اطلاق مي‌شود كه در راه تكوين، شكوفايي، دفاع و حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي و كيان جمهوري اسلامي ايران، استقلال و تماميت ارضي كشور، مقابله با تهديدات و تجاوزات دشمن و عوامل ضد انقلاب و اشرار در داخل و يا خارج از كشور اسير شده و سپس آزاد شود. همچنين كليه افرادي كه از تاريخ ۱۳۴۲/۵/۲۸تا ۱۳۵۷/۱۱/۱۶ با الهام از مبارزات و مجاهدات امام خميني (ره) به دلايل امنيتي، مذهبي يا اتفاقات سياسي ديگر حداقل به مدت سه ماه در بازداشت يا حبس قطعي بوده‌اند.

لذا فرزندان، همسران، پدر و مادر آزادگان مشمول استفاده از سهميه اُسرا در قسمت الف بند ۶-۴ نمي باشند.

تذكرات مهم:

۱ – مناطق عملياتي بر اساس مصوبه شوراي عالي دفاع تعيين مي شود.

۲– فرزندان و همسران رزمندگان ( داوطلباني كه پدر، مادر آنان فقط داراي شرط مدت حضور در جبهه مي باشند) مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي‌باشند.

۳– كد پيگيري ۱۲ رقمي ارگان استفاده كننده از سهميه رزمندگان (حسب مورد سپاه پاسداران و يا نيروهاي مسلح)، براي هر آزمون و هر سال متفاوت است. لذا داوطلبان مي بايست براي اين آزمون، كدپيگيري جديد از ارگان ذيربط دريافت دارند.

۴– داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ستاد كل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران، لازم است پس از تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان، نسبت به دريافت كد پيگيري ۱۲ رقمي از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلي كه در تقاضانامه ثبت نام اينترنتي در نظر گرفته شده است، درج نمايند.

۵– طبق قسمت اخير ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران « واجد شرايط بودن» داوطلبان، شرط استفاده از سهميه است. بنابراين وضعيت داوطلبان محترم بايد بر ماده ۲ قانون كيفيت اخذ پروانه وكالت و ساير شرايط قانوني ايجابي و سلبي لازم براي ورود به كارآموزي منطبق باشد و نصاب نمره قبولي نيز در مورد ايشان رعايت خواهد شد.

۶– به موجب ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران مشمولين استفاده از سهميه ايثارگران فقط موارد چهار گانه فوق هستند.

۷– بررسي شمول سهميه ايثارگري به افراد توسط سازمان سنجش آموزش كشور خواهد بود در نهايت، تأييد نهايي واجد شرايط بودن ايثارگران نسبت به پذيرفته شدگان اين سهميه با هيأت مديره هر كانون است.

۸ – چنانچه داوطلبي در سهميه آزاد شركت كرده باشد، اعلام بعدي او در مورد ايثارگري مسموع نخواهد بود.

۹– پس از اعلام اسامي پذيرفته شدگان توسط كانون محلي، اصل گواهي ايثارگري صادر شده از مرجع صالح مي بايست به كانون مربوطه تحويل داده شود.

۴-۷- تهيه پرينت از اطلاعات ثبت‌نامي كه از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور انجام شده است، الزامي است داوطلب بايد پرينت را در صورت قبولي در آزمون به كانون مربوط ارائه كند.

۵ – نحوه ثبت نام و توزيع كارت شركت در آزمون و تاريخ آزمون:

۵-۱– ثبت‌نام از متقاضيان منحصراً از طريق اينترنت و پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشانيwww.sanjesh.org از روز يكشنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ لغايت روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۲انجام خواهد شد.

۵-۲- متقاضيان بايد براي واريز هزينه ثبت‌نام، از طريق كارت هاي اعتباري عضو شبكه شتاب، كه رمز دوم آن فعال باشد، طبق دستور العمل اعلام شده در پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور، و در زمان اعلام شده در بند ۱-۵، نسبت به پرداخت هزينه ثبت‌نام اقدام كنند.

تبصره: در اين خصوص متقاضيان مي‌توانند از كارتهاي اعتباري ديگران كه رمز دوم آن فعال باشد نيز استفاده كنند.

۵-۳- توزيع كارت شركت در آزمون به صورت اينترنتي انجام مي شود و داوطلبان بايد با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور و وارد كردن كد پيگيري و شماره پرونده خود به سيستم، كارت ورود به جلسه را دريافت كنند. زمان آغاز توزيع اينترنتي كارت و نحوه آن، زمان و مكان رفع نقص يك هفته قبل از برگزاري آزمون از طريق پايگاه اطلاع‌رساني اتحاديه سراسري كانونهاي وكلاي دادگستري ايران www.scoda.ir و روزنامه اطلاعات به اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.

۵-۴- آزمون در مركز كانوني كه متقاضي در تقاضانامه ثبت‌نام انتخاب كرده است برگزار مي‌شود. نشاني محل برگزاري آزمون بر روي كارت شركت در آزمون درج خواهد شد.

۵-۵- تاريخ برگزاري آزمون روز جمعه مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۰۵ مي‌باشد.

۶- تذكرات لازم:

۶-۱– متقاضيان بايد قبل از تاريخ شروع ثبت‌نام ازطريق اينترنت، نسبت به اسكن و آماده كردن مدارك با فرمت و مشخصات اعلام شده در بند ۴ اين آگهي اقدام نمايند.

۶-۲– مدت ثبت نام اينترنتي از تاريخ شروع، ۱۰ روز خواهد بود .

۶-۳– متقاضيان بايد اصل مدارك اسكن شده را نزد خود نگه داشته در صورت پذيرفته شدن به همراه ساير مداركي كه اعلام خواهد شد به كانون مربوطه ارائه نمايند.

۶-۴- داوطلبان فقط در صورتي كه داراي شرايط مندرج در اين آگهي باشند حق ثبت نام و شركت در آزمون را خواهند داشت ضمن اينكه بايد اطلاعات وارد شده در تقاضانامه ثبت‌نام را (خصوصاً از نظر تعيين كانون مربوط و كد آن) به دقت كنترل نمايند. هزينه ثبت نام تحت هيچ شرايطي مسترد نخواهد شد.

۶-۵- متقاضيان بايد در پايان ثبت‌نام از اطلاعات وارد شده پرينت تهيه و درصورت قبولي آن را به كانون مربوطه تسليم كنند. چنانچه اطلاعات اعلام شده توسط متقاضي در هنگام ثبت‌نام اينترنتي با آگهي آزمون منطبق نبوده و غير واقعي باشد حتي درصورت قبولي از ثبت‌نام آنان جلوگيري و قبولي آنان كان لم يكن تلقي خواهد شد.

۶-۶– صدور كارت شركت در آزمون دليل تاييد هيچ يك از مدارك داوطلب از طرف كانونهاي وكلا يا سازمان سنجش نيست. بنابراين صرف قبولي در آزمون و درج نام متقاضي در رديف پذيرفته شدگان، هيچ حقي براي كسي ايجاد نخواهد كرد.

۶-۷– صدور هرگونه اطلاعيه درخصوص آزمون فقط در پايگاه اطلاع‌رساني اتحاديه سراسري كانون هاي وكلاي دادگستري ايران (اسكودا) www.scoda.ir و روزنامه اطلاعات معتبر خواهد بود.

۶-۸- با توجه به زمان پيش بيني شده براي آماده كردن مدارك ثبت‌نام تأكيد مي‌شود در روزهاي آغازين پس از انتشار اين آگهي نسبت به تهيه مدارك مورد نياز اقدام شود تا در هنگام ثبت نام از طريق اينترنت براي متقاضيان از نظر زماني مشكلي ايجاد نگردد.

۶-۹– تغيير محل كارآموزي به هيچ عنوان ميسر نخواهد بود بنابراين داوطلبان محترم بايد با در نظر گرفتن همه ويژگي ها و امكانات و محدوديتهاي فردي و خانوادگي خود صرفاً در حوزه كانوني ثبت نام كنند كه قصد كارآموزي و وكالت در محدوده آن را دارند.

۶-۱۰- محاسبه نمرات و تراز آن بر اساس استانداردهاي علمي متداول انجام خواهد شد.

۶-۱۱- ثبت نام و شركت وكلاي دادگستري و كارآموزان وكالت عضو كانونهاي وكلا در آزمون ممنوع است و بر فرض شركت و قبولي در آزمون، قبولي آنان كان لم يكن تلقي مي شود .

تبصره: طبق تصميم هيات هاي مديره محترم كانونهاي وكلاي دادگستري مركز، قزوين ،زنجان و يزد كارآموزاني كه در حوزه اين كانونها به كارآموزي اشتغال دارند مي‌توانند در آزمون امسال منحصراً در حوزه كانون متبوع خود شركت كنند.

۶-۱۲- داوطلبان محترم پيش از انتخاب كانون محل كارآموزي و اشتغال خود حتما به آگهي اختصاصي كانونها در سايت اختصاصي آنها مراجعه كنند و از شرايط احتمالي پيش بيني شده در هر كانون آگاه شوند. زيرا با توجه به مستقل بودن كانونها و ويژگي هاي اقليمي و اجتماعي آنها شرايط اختصاصي اعلامي هر كانون براي داوطلبان ورود به آن لازم الاتباع است.

اتحاديه سراسري كانونهاي وكلاي دادگستري ايران (اسكودا)

در صورتی نیاز می توانید از طریق فرم زیر مطالب و نطرات حقوقی خود را برای ما ارسال نمایید .