خبر فوری

حضور در ادارات معاضدت براي كارآموزان وكالت الزامي شد

حضور در ادارات معاضدت براي كارآموزان وكالت الزامي شد

انتشار : 1395/07/06 تعداد بازدید : 856 کد : 10637 ارسال شده توسط :admin

دبير كميسيون كارآموزي كانون وكلاي دادگستري مركز با بيان اينكه كارآموزان وكالت ديگر كارهاي تحقيقاتي در دوره كارآموزي انجام نمي دهند، گفت: حضور در ادارات معاضدت براي كارآموزان وكالت اجباري شد.

دپارتمان خبري حقوق يار


حسين عسكري راد  از تغيير برخي رويه ها در دوره كارآموزي وكالت خبر داد و افزود: از آنجا كه بيشتر تحقيقات كارآموزان وكالت، كار خودشان نيست و از تحقيقات انجام شده ديگران برمي دارند و اصالت ندارد، لذا درخواست حذف تحقيق در دوره كارآموزي وكالت را داشتيم كه با اين امر موافقت شد و مقرر گرديد كارآموزان به جاي آن، ضمن آوردن آراي قضايي، ترجمه و سخنراني نيز داشته باشند.
وي همچنين خاطرنشان كرد: بيشتر كارآموزان بعد از گذراندن دوره وكالت و سوگند خوردن، پرونده چنداني در اختيار ندارند، براي همين حضور كارآموزان در ادارات معاضدت قضايي الزامي شد و آنان از نزديك با مردم، پرونده ها، دعواها و مشكلات آنان قرار گرفته و با دعواي واقعي آشنا مي شوند.
دبير كميسيون كارآموزي وكالت ادامه داد: حضور در ادارات معاضدت قضايي فرصتي براي اين كارآموزان فراهم مي كند تا در كنار وكلاي دادگستري، نسبت به شيوه بررسي اسناد و مدارك و نحوه پاسخگويي توجيه شوند.
وي با تاكيد بر اشراف به كار با رايانه براي كارآموزان وكالت اظهار داشت: داشتن دانش رايانه اي براي كارآموزان الزامي است و صرف داشتن مدرك رايانه اي از يك مركز فني و حرفه اي قابل قبول نيست و اين افراد مميزي مي شوند.
وي از وكلا خواست تا با رعايت اصول حرفه اي وكالت، بر استقلال وكلا هم تاكيد داشته باشند و در اين مورد گفت: استقلال كانون وكلا حق فردي و شخصي نيست بلكه حق شهرونديٰ ملي و عمومي است چون وكيل با استقلال بهتر مي تواند حق شهروندي موكلش را احيا كند و به دفاع از حق او بپردازد.
عسكري راد، با توصيه به همكاران وكيل به نگرفتن حق مشاوره، تصريح كرد: نگرفتن حق مشاوره براي وكيل سرمايه است و ارباب رجوعي كه براي گرفتن مشاوره يك بار به وكيل مراجعه مي كند با انجام مشاوره رايگان ترغيب مي شود تا وكالت پرونده خود را به دست همين وكيل بسپرد. اما در عين حال وكلا را به انجام كار وكالت رايگان اصلا توصيه نمي كنم.

در صورتی نیاز می توانید از طریق فرم زیر مطالب و نطرات حقوقی خود را برای ما ارسال نمایید .